Pochybujete, či je cudzí jazyk potrebný? Prinášame vám 10 dôvodov, prečo by ste s jeho učením pri deťoch nemali váhať.

1. Pomáha vytvárať základy
Aj cudzí jazyk môže pomôcť lepšie pochopiť materinský jazyk. Objavovanie toho, ako cudzí jazyk funguje totiž nabáda k tomu, aby sme skúmali aj našu krásnu slovenčinu.

2. Precvičuje mozog
Výskumy naznačujú, že dvojjazyčnosť je skvelý spôsob, ako trénovať mozog. Vedeli ste, že istá štúdia zistila, že dvojjazyčné deti majú vyššiu hustotu sivej mozgovej hmoty ako deti, ktoré ovládajú iba jeden jazyk?

3. Pomáha posilňovať sebadôveru
Učenie sa čohokoľvek je v každom prípade výborný krok. A to v akomkoľvek veku. Pomocou hovoriacich kníh môžu deti spoznávať cudzí jazyk ľahko, hravo a prirodzene. S každým novým naučeným slovíčkom rastie ich sebadôvera túžba naučiť sa viac.

4. Prináša lepšie výsledky v škole
Už mnoho štúdií dokázalo, že práve tí, ktorí sa učili cudzí jazyk, zvládali testovanie na vyššejúrovni ako ostastní študenti, ktorí sa cudziemu jazyku nevenovali.

5. Zlepšuje schopnosť čítania
Kanadská univerzita dáva do popredia vedomosť, že ďalší jazyk u dieťaťa pomáha zvládnuť čítanie a prináša im aj v tejto oblasti značnú výhodu. Navyše pri hovoriacich knihách aj veľmi malé deti, ktoré ešte nevedia čítať môžu spoznávať ďalší jazyk a pri čítaní budú mať navrch oproti ostatným.

6. Zvyšuje kredit
Prijímanie do škôl či zamestnania je čoraz náročnejšie. Ak ovládate druhý alebo aj tretí cudzí jazyk, váš kredit automaticky rastie. Nehovoriac o omnoho väčších šanciach a možnostiach uplatnenia na svetovom trhu práce.
 

7. Ľahké spoznávanie a osvojovanie jazyka
Deti dokážu veľmi dobre rozlišovať tóny a zvuky. Preto je pre nich ľahko a jednoducho zvládnuteľné napodobenie zvukov, s ktorými má dospelý človek problém. Výslovnosť cudzieho jazyka im preto do ušiek vkĺzne okamžite a výslovnosť je pre nich hračka. Hovoriace knihy prinášajú neuveriteľné množstvo podnetom, zvukov a úloh a sú pre túto činnosť ako stvorené.

8. Zväčšuje obzor
V zahraničí sa nebudete cítiť ako stratený. Preto čím skôr sa dieťa začne učiť cudzí jazyk, tým skôr sa osmelí aj v cudzej krajine a rozviaže sa mu jazýček. Čo môže byť lepšie ako spoznávať krajinu a jej každodenný život v jej rodnej reči?

9. Buduje vzťahy
Návšteva z inej krajiny? Rodina dlho žijúca za oceánom? S cudzím jazykom sa k vám priblížia nielen ľudia, rodina a nový priatelia, ale aj ich príbehy a zážitky. Určite by ste o tieto krásy nechceli ochudobniť ani vaše dieťa.

 
10. Prináša spoločne strávený čas
Cudzí jazyk a jeho učenie vás môže stmeliť a vy objavíte nové chvíle vo vašej rodine, ktoré môžete tráviť spolu. A okrem vašich detí sa niečo nové určite naučíte aj vy.

  

Lebo na vzdelávaní nám záleží.