Svetový unikát Geniuso - TADA

Svetový unikát Geniuso - TADA

Čím je Geniuso séria hovoriacich kníh TADA výnimočná?  Prečítajte si, prečo sa knihy TADA okamžite stali tohtoročným hitom Vianoc.


Bájky o ázijských zvieratkách

Bájky o ázijských zvieratkách

Príbeh dvoch hovoriacich knižiek a jednej autorky – Bájky o ázijských zvieratkách a Húseničky. Tentokrát som opäť stretol človeka, ktorý mi svojím elánom a energiou potvrdil, že všade okolo sú úžasní ľudia len treba mať otvorené oči aj srdce...


Prečo vaše dieťa nerozpráva ako jeho rovesníci?

Prečo vaše dieťa nerozpráva ako jeho rovesníci?

6. marec bol vyhlásený za Európsky deň logopédie. Odborníci sa zhodujú na tom, že žijeme v inej dobe. Svet v minulosti bol založený na iných hodnotách, ako je tomu dnes. Zaneprázdnení rodičia, málo času na dieťa, ak vôbec. Spoznali ste sa? Nie ste v tom sami.


Kúp mi knihu

Kúp mi knihu

Neviem, ktorá hodina počas celého dňa je pre mamu na materskej dovolenke najťažšia. Kmitám po celý deň ako fretka a mám pocit, že sa deň podobá ako vajce vajcu.
„Leni, prosím ťa, dnes nevládzem. Mal som toho v robote vyše hlavy.“
„Zato ja som si odskočila ku kaderníčke, kozmetičke, dala som si urobiť francúzsku manikúru a dve hodiny som strávila aj bez sódy bikarbóny vo fitku, čo?“
ohradila som sa. No jasné, Matej sa zase snaží vyzuť z večerného čítania rozprávok.


Zábavné húseničky

Zábavné húseničky

S pani Dankou Hlavatou sa po prvej knihe Bájky o ázijských zvieratkách z „obchodného vzťahu“ vyvinulo priateľstvo. Danka má neskutočné množstvo energie, ktorú dáva plným priehrštím tomuto svetu.


Učiť či neučiť deti cez prázdniny?

Učiť či neučiť deti cez prázdniny?

Ste rodič školáka alebo predškoláka? Premýšľali ste nad tým, či vzdelávať dieťa aj počas prázdnin? Odpovede odborníkov na túto otázku sa rôznia.


10 dôvodov, prečo deťom čítať

10 dôvodov, prečo deťom čítať

Každý z nás túži po múdrom a inteligentnom dieťati. Nie je to tak? Riešime akú škôlku, neskôr školu, snažíme sa uistiť, že budúci pedagógovia budú pre naše deti tými najlepšími. Nezabúdajme však na to, že všetko začína v rodine. Najmä rodičia sú tí, ktorí majú obrovský vplyv na detský potenciál a inteligenciu. Jednou z ciest, ako na nich pracovať, sú práve knihy.


Čítanie. Ako ho zvláda váš školák?

Čítanie. Ako ho zvláda váš školák?

Čo to vlastne čítanie je? Jednoducho povedané a veľmi výstižne, je to vnímanie textu zrakom alebo nahlas reprodukovaný písaný či tlačený text. Zručnosť v čítaní, spolu s písaním, tvoria základ gramotnosti človeka, preto obe zložky patria k najstarším školským predmetom.

Ďalej