Čo sú hovoriace knihy

 
 
KUPIT SO ZLAVOU - cervene
 
Geniuso deťom prináša:
 
 

Zážitkové učenie

Jedinečný obsah rozvíja deti od tých najmenších až po tie, ktoré už čítajú resp. sa učia cudzí jazyk. A to všetko aj samostatne, bez prítomnosti rodiča. 

 

Budovanie vzťahu ku knihám

Aby dieťa v budúcnosti čítalo knihy, musí si ich obľúbiť. Geniuso rozvíja vzťah detí ku knihám od ranného detstva.

 

Logopédia 

Geniuso hravou formou podnecuje deti k rozprávaniu a správnej výslovnosti ako aj rozvíja ich aktívnu slovnú zásobu, preto sa hovoriace knihy Geniuso používajú v mnohých logopedických poradniach. 

 

Cudzie jazyky

Geniuso viacjazyčné knihy zo série OBJAVKOVO ako aj učebnice angličtiny CLICK sú skvelou pomôckou pre deti, ktoré chcú porozumieť hovorenému slovu ako aj mať správnu výslovnosť od prvého kontaktu s novými slovíčkami. Knihy nahovorili osoby, pre ktoré je príslušný cudzí jazyk materinský.

 

Koncentrácia a pozornosť

Hovoriace knihy Geniuso rozvíjajú schopnosť sústrediť sa na riešenie konkrétnych úloh. Úlohy sú cielene spracované pre rozširovanie vedomostí detí v určenom veku. 

 

Pamäť a logické myslenie

Knihy formou hry vťahujú deti do hľadania odpovedí založených na logike a pozornosti. V hovoriacich knihách Geniuso deti spájajú vizuálnu informáciu s tým, čo počujú. Rozvíjajú si tak audiovizuálnu pamäť, trénujú pozornosť a v neposlednom rade i obrazotvornosť.

 

Jemná motorika

Prikladanie pera na rôzne veľké ikony a obrázky zlepšuje koordináciu rúk na základe zrakového vnemu ako aj jemnú motoriku malých detí. Ocenia to najmä predškoláci a prváci na základných školách pri písaní.

 
          

Oddych od tabletov

Hovoriace knihy Geniuso nesvietia a neblikajú, napriek tomu si ich deti rýchlo obľúbia. Stačí im ich ponúknuť ako zmysluplnú alternatívu trávenia voľného času.

 

Ako to funguje?

 
  • Geniuso hovoriace knihy obsahujú na jednotlivých stranách voľným okom neviditeľný kód, ktorý v hovoriacom pere spúšťa zvukové súbory.
  • Do hovoriaceho pera nemusíte nič nahrávať. V pere máte všetky aktuálne zvukové súbory.
  • Práca s perom je hračkou pre všetky vekové kategórie. Pero po zapnutí aktivujete priložením na obálku knihy a následne ho už len prikladáte na ikony, úlohy alebo obrázky. Pero automaticky reprodukuje nahratý text alebo zvuk.
  • Hovoriace pero má okrem reprodukcie zvuku z knižiek aj funkciu nahrávania, prehrávania *.mp3 súborov a plní aj funkciu USB kľúča. Detailný opis jednotlivých funkcií hovoriaceho pera nájdete v sekcii „Funckie hHovoriace pero“.